Regeneracja kół dwumasowych Łęczyca

JESTEŚMY W TWOJEJ MIEJSCOWOŚCI!

Auto u mechanika spędzi jedynie kilka godzin!
Posiadamy dostępne na wymianę "od ręki" zregenerowane koła dwumasowe.

Gwarancja 12 - 24 miesiące zależnie od marki auta.

Regeneracja kół dwumasowych ŁęczycaW przypadku, gdy
Łęczyca jest miejscem Twojego zamieszkania i interesuje Cię

regeneracja koła dwumasowego

, zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą w tym właśnie zakresie. Koło dwumasowe jest niezwykle istotnym elementem układu przeniesienia napędu. Jak sama nazwa wskazuje, składa się ono z dwóch niezależnych mas, połączony ze sobą, z możliwością wzajemnego obrotu o pewien określony kąt. Jedna z tych mas przykręcona jest bezpośrednio do wału korbowego, druga natomiast współpracuje z tarczą sprzęgła dociskiem.

Podstawowym zadaniem każdej dwumasy jest tłumienie drgań skrętnych, które są generowane przez silnik podczas jego pracy w dolnym zakresie obrotów. Z tego właśnie powodu w przypadku, kiedy koło dwumasowe w naszym samochodzie jest wyeksploatowane, właśnie w tym zakresie obrotów odczuwamy drgania i wibracje karoserii. Innymi symptomami mogą być niepokojące dźwięki, które dochodzą z okolicy silnika i skrzyni biegów, a rzeczą charakterystyczną jest to, że po dodaniu gazu, czyli po zwiększeniu prędkości obrotowej silnika symptomy ustają, co wiąże się z tym, że przy wyższych obrotach drgania skrętne już nie występują. Dbałość o koło dwumasowe i o jego właściwy stan wiąże się z tym, że dwumasa przyczynia się do ochrony skrzyni biegów przed nadmiernym przeciążeniem.

Niektórzy kierowcy decydują się na rozwiązanie, jakim jest zamiana koła dwumasowego na klasyczne sprzęgło, a to z kolei oznacza wysokie ryzyko, ponieważ skrzynia biegów może ulec uszkodzeniu. Oczywiście nie zdarzy się to w każdym przypadku, niemniej jednak ryzyko takie zawsze występuje. Dodatkowo możemy zauważyć, że samochody z kołami dwumasowymi w porównaniu z analogicznymi bez tego podzespołu, mogą mieć nieco niższe spalanie.

Podczas natomiast jazdy samochodem z kołem dwumasowym zaobserwować możemy nieco płynniejszą pracę silnika i łatwiejszą zmianę biegów. Z całą pewnością w przypadku, kiedy zauważymy, że z kołem dwumasowym jest coś nie tak, powinniśmy udać się do dobrego warsztatu samochodowego, celem dokonania diagnostyki układu sprzęgła. Pojawienie się niepokojących objawów, o których wspomnieliśmy nieco wyżej, nie oznacza, że przyczyną tego jest zawsze koło dwumasowe. Może zdarzyć się, że inny podzespół, przykładowo poduszki pod skrzynią biegów lub silnikiem są źródłem niepokojących odgłosów.

Oczywiście, aby dokonać dokładnego sprawdzenia tego problemu, konieczne jest odwiedzenie warsztatu, w którym diagnostyka zostanie przeprowadzona. Gdy interesuje nas regeneracja koła dwumasowego pamiętajmy, że jedyne dwa rozwiązania, które warto brać pod uwagę, to realizowana przez nas usługa lub nabycie nowego koła dwumasowego. Kupno używanej dwumasy z całą pewnością nie będzie dobrym wyjściem, ponieważ stan techniczny takiego podzespołu będzie dla nas zupełną tajemnicą, a często nawet sam sprzedający nie zna rzeczywistego przebiegu takiej dwumasy. Okazać się może i zresztą bardzo często tak się dzieje, że kupiona używana dwumasa jest w gorszym stanie technicznym, niż nasze dotychczasowe koło. Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że założenie takiego podzespołu, to jedynie strata pieniędzy na demontaż i montaż układu przeniesienia napędu i wyrzucenie pieniędzy w błoto na kupno części nadającej się jedynie na złom.

W przypadku zatem, gdy opcją przez Ciebie braną pod uwagę jest

regeneracja koła dwumasowego

, a miejscem Twego zamieszkania jest

Łęczyca

lub jakaś sąsiednia miejscowość, proponujemy skontaktować się z naszymi specjalistami, którzy udzielą odpowiedzi na wszelkie rodzące się w tym zakresie pytania.
  • regeneracja koła dwumasowego Łęczyca
Zapraszamy do współpracy warsztaty samochodowe i autoryzowane serwisy z terenu województwa łódzkiego.
Regeneracja koła dwumasowego to zabieg dość złożony i rodzący wiele pytań ze strony użytkowników aut. Na niektóre z nich odpowiadamy na naszej stronie.
regenercja demontaż montaż diagnostyka naprawa koła dwumasowego
regenercja montaż diagnostyka naprawa kół dwumasowych
regenercja demontaż diagnostyka naprawa koła dwumasowego
regenercja demontaż montaż naprawa kół dwumasowych
regenercja demontaż montaż diagnostyka koła dwumasowego
demontaż montaż diagnostyka naprawa koła dwumasowego
regenercja diagnostyka naprawa koła dwumasowego
regenercja demontaż montaż kół dwumasowych
regenercja montaż naprawa koła dwumasowego
regenercja demontaż montaż diagnostyka kół dwumasowych
Trafiające do nas koła dwumasowe mają liczne ślady zużycia i wyeksploatowania. Na ogół większość z nich kwalifikuje się do regeneracji.
Docisk sprzęgła to drugi istotny element całego układu. Kondycja tego podzespołu również musi być właściwa dla prawidłowej pracy całości.
Tarcza sprzęgła mająca wytarte okładziny kwalifikuje się do regeneracji pod warunkiem, że nie ma innych mechanicznych uszkodzeń.

KONTAKT

Nie jest istotne do nas skąd dzwonisz. Obsługujemy Klientów na terenie całego kraju. Posiadamy kilka zakładów na terenie całego kraju i kilkaset warsztatów, w których podzespoły są testowane, demontowane i montowane na potrzeby regeneracji.

Jesteśmy w pobliżu miejsca Twojego zamieszkania.

NASZE USŁUGI

Regeneracja kół dwumasowych

Regeneracja maglownic

Regeneracja tylnej belki

Czyszczenie zaworów ssących

Renowacja tapicerki skórzanej
© 2012 by "AQUARESS". All Rights reserved.