REGENERACJA I NAPRAWA TYLNEJ BELKI PEUGEOT, CITROEN, RENAULT

Regeneracja naprawa tylnej belki Peugeot, Citroen, Renault
Tylna belka w autach francuskich - regeneracja naprawa z wykorzystaniem oryginalnych części
JESTEŚMY W TWOJEJ MIEJSCOWOŚCI!

Auto u mechanika spędzi jedynie kilka godzin!
Posiadamy dostępne na wymianę "od ręki"
zregenerowane tylne belki

Gwarancja 12 - 24 miesiące zależnie od marki auta.
Budowa

tylnej belki Peugeot Citroen Renault

- podstawowe wiadomości

Budowa tylnej belki w samochodach marki Peugeot i Citroen jest dość specyficzna i odbiega od typowych rozwiązań konstrukcyjnych stosowanych w autach innych popularnych marek producentów samochodów. Specyfika rozwiązań francuskich wpływa na różny sposób postrzegania tychże samochodów. Wśród użytkowników tych aut znajdziemy zarówno wielu zagorzałych zwolenników, jak i tylu samo ich przeciwników.

Choć każdy model ma swój charakterystyczny układ budowy tylnego zawieszenia, to w Peugeotach i Citroenach można doszukiwać się cech wspólnych.
Tylna belka w samochodach marki Peugeot oraz Citroen zbudowana jest w wielu elementów, ale trzy podstawowe i zasadnicze stanowią:

Poprzecznica, czyli umiejscowiona prostopadle w stosunku do kierunku jazdy auta usztywniona belka. Poprzecznica ma postać rury zakończonej gniazdami do zamocowania drążków skrętnych. Poprzecznica ma także zamocowane tzw. łożyska igiełkowe oraz uszczelniacze.

Wahacze wzdłużne, które są ułożyskowane poprzez zastosowanie wspomnianych wcześniej łożysk igiełkowych,

Drążki skrętne, które mają za zadanie resorować i stabilizować samochód.

Z kolei
belka tylna w samochodach marki Renault może mieć konstrukcję rurową lub czterodrążkową.

Pierwszy z tych typów belki ma postać rury z zamontowanymi na niej wahaczami. Belka składa się z dwóch niezależnych, połączonych na środku elementów. Połączenie to jest ułożyskowane za pomocą tzw. łożysk igiełkowych. W tego typu rozwiązaniach występują także tuleje metalowo-gumowe, które mocują zasadniczą belkę do nadwozia pojazdu.

Tylna belka

o budowie czterodrążkowej składa się z dwóch wahaczy wzdłużnych, połączonych na stałe z poprzeczną belką. Dodatkowo w konstrukcji tej występują drążki skrętne, połączone tzw. jarzmem. Oprócz tego w skład belki tylnej wchodzą tuleje metalowo-gumowe.

Regeneracja tylnej belki Citroen

Regeneracja tylnej belki Peugeot

Regeneracja tylnej belki Renault

Zużycie tylnych belek wynika z naturalnego ich użytkowania
Tylne belki podlegają procesowi regeneracji i naprawy
Oferujemy atrakcyjne ceny i gwarancję na wykonaną usługę

Biała Podlaska Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Chełm Ciechanów Częstochowa Elbląg Gdańsk Gorzów Wielkopolski Jelenia Góra Kalisz Katowice Kielce Konin Koszalin Kraków Krosno Legnica Leszno Lublin Łomża Łódź Nowy Sącz Olsztyn Opole Ostrołęka Piła Piotrków Trybunalski Płock Poznań Przemyśl Radom Rzeszów Siedlce Sieradz Skierniewice Słupsk Suwałki Szczecin Tarnobrzeg Tarnów Toruń Wałbrzych Warszawa Włocławek Wrocław Zamość Zielona Góra

  • regeneracja tylnej belki 11
Aquaress - 2013